Vladimir İlyiç Ulyanov (Lenin) Kimdir Kısaca Hayatı Hakkında Bilgi

Vladimir İlyiç Ulyanov (Lenin) Kimdir Kısaca Hayatı Hakkında Bilgi, Nerede Ne Zaman Hangi Tarihte Doğdu, Öldü sorularının yanıtlarını özet olarak sizlere sunuyoruz.

Lenin Hayatı İle İlgili Bilgi

 Vladimir İlyiç Ulyanov, bilindik isimiyle Lenin (22 Nisan 1870 tarihide Simbirsk şehrinde doğmuştur - 21 Ocak 1924, Moskova şehrinde ölmüştür),Bolşevik devriminin önderi olan Rus sosyalist devrimci, Ekim Devrimi'nin öncüsü, Sovyetler Birliği Komünist Partisi'nin lideri olarak bilinin Rus Komünist Partisi öncüsüdür.
Lenin Kimdir Kısaca, Lenin Resimleri, Lenin Biyografisi, Hakkında Bilgi

Lenin bu arada Marksist teorik ve felsefi yazıların yazarı olarak ilmi sosyalizm sisteminin Marx ve Engels sonrası geliştiricileri arasında en fazla öne çıkan liderdir. Lenin'in en büyük emeli, kapitalizmin uzlaşmaz sınıf ikilemlerinden olan proleter bir dünya devrimini ortaya koyup toplumsal sınıf karşıtlıklarının bulunmadığı insan toplumunun tarihsel oluşumuna liderlik etmekti.[2]
Kendisi, Marksizm sistemi üzerine kurulmuş olan siyasi ve ekonomik bir kuram olan Leninizm'in fikir akımınında isim babası ve kurucusudur. Leninizm, Marksizmin çağın gereklerine göre hem teorisel hem siyasi hem de ekonomik alanda, temel ilkelere bağlı kalarak yine uyarlanması olarak anlaşılır. Leninizm kavramı, yeni olgular ve yeni bilimsel gelişmeler doğrultusunda Marksizmin yeniden üretilmesi gereği üzerinden değerlendirilir ve Marksizmin devrimci ve bilimsel özüne uygun olarak geliştirilmesi olarak anlaşılır.
Bilgi Şehrim & Vikipedi Biyografi Bloğunuz

By serdar yildirim on 2 Haziran 2015 Salı | , , , , | A comment?
0 responses to “Vladimir İlyiç Ulyanov (Lenin) Kimdir Kısaca Hayatı Hakkında Bilgi”

Leave a Reply